שמנים אתריים

צמחי מרפא

צמחי מרפא

שמנים אתריים

באדיבות אמיר לזימי מנהל המיזם עודכן לאחרונה 09/02/2009 07:50

שמנים אתריים מופקים בתהליך זיקוק מיוחד של חלקי הצמח השונים , שמנים אתריים משמשים לטיפולי ארומתרפיה. את השמנים האתריים ניתן לטפטף לתוך מבער או למהול משמן צמחי כדוגמת שמן שומשום או שמן ענבים ולעסות את המקום הרצוי בגוף.

שמנים אתריים - משמעות האיכות

קיימת חשיבות רבה לאיכותם של השמנים האתריים, שימוש בשמנים איכותיים וטהורים בהרכבם ובאיכות המיצוי של השן האתרי מתוך חלקי הצמח השונים יכול לסייע לגוף להתמודד עם מצבים שונ ים , דרך זו של טיפול בשמנים אתריים נקראת - ארומתרפיה .

ארמותרפיה משמשת כבר משחר ההוסטוריה האנושית ככלי לטיפול ולשימור הבריאות והיופי, השימוש בשמנים אתריים מעניק השפעה עדינה אשר מחלחלת דרך הגוף אל נבכי הנפש השונים ובכך מעניקה ריפוי רפואי פיזי ונפשי על המטופל במיצוי השמן האתרי שלאיכות השמן חשיבות גדולה לאין שיעור על המטופל.

איכותו של השמן האתרי נקבעת על פי מספר גורמים כדוגמת מקום גידול הצמחים הזן של הצמח איכות הקרקע בה מגודל הצמח , תנאי הגידול , גובה הגידול של הצמח מעל פני הים ועוד. ניתן למצוא שמנים רבים בעלי אותו שם אך באיכויות שונות .

טיפים לשימוש וסגולות השמן האתרי

את השמנים האתריים ניתן לטפטף לתוך מבער או לחליפין ניתן למהול את השמן האתרי בשמן שומשום, שמן ענבים או שמן שקדים ולעסות את העור בעדינות ולהניח לשמן לחלחל דרך קליפות הגוף ולהרגיע את הגוף והנשמה.

מיצוי שמנים טהורים

קיימים אין ספור שמנים אשר ידועים ומומלצים אגדנו עבורכם את השמנים אשר מומלצים לטיפולים ארומתרפיים

שמן שקדים

שמן זה מופק מן השקד ומומלץ לעיסוי הגוף, שמן השקדים מתאים גם לעיסוי תינוקות

שמן זרעי ענבים

זהו שמן טהור אשר מופק מזרעי ענבים, שמן ענבים נספג בקלות בעור וגורם להזנה של העור במרכיבי השמן החיונים לעורנו. מאד מומלץ להשתמש בשמן ענבים לאחר המקלחת לטיפולים ארומתרפיים.

שמן שומשום

שמן השומשום מופר מזרעי השומשום ולו מגוון שימושים שמן השומשום מתאים לעיסוי הגוף או קרקפת הראש , ומתאים להזנה של עור יבש , ואף מתאים לעיסוי תינקות.

שמן אתרי - טיפול ארומתרפי

הערה חשובה

יש להיוועץ עם רופא או מטפל מוסמך לפני השימוש בשמנים.

שמנים אתריים

שמן לימון - Lemon Oil

שמן אתרי אשר מופק מן הלימון ולשמן הלימון כמו לפרי עצמו תכונות מחטאות ומרגיעות. מסייע במצבי לחץ, כאבי גרון, חולשה כללית עוזר לריפוי בעיות במערכת העיכול ולחיזוק המערכת החיסונית .ואף עוזר בהבהרת שיניים.

שמן תפוז - Orange Oil

שמן אתרי אשר מופק מן התפוז , מטפל במצבי מתח פיזיים , לחץ של מערכת העיכול ומסייע לפעולת העיכול. שמן התפוז עוזר במערכת הנשימה ובמחלות קור ושפעות למניהן.

שמן מנדרינה - Mandarin Oil

 שמן אתרי בעל ניחוח נעים ומרגיע. שמן המנדרינה מסייע להעלים סימני מתיחה בעור, עוזר לחיזוק מערכת העיכול ואף מרגיע את מערכת העצבים . שמן זה מומלץ להרגעת ילדים ע"י נידוף בחלל החדר ע"י הרתחה במבער.

שמן ברגמוט - Bergamot Oil

שמן הברגמוט מומלץ לשימוש בהרחה תחת מבער או סיר מים חמים סגולותיו של השמן בסיוע במצבי לחץ, שיפור מצב הרוח, חוסר שקט ונחירות.

שמן אקליפטוס - Eucalyptus Oil

שמן האקליפטוס הוא השמן הטוב ביותר לסיוע במצבי התקררות קשיי נשימה, שיעול, כאבי גרון ומחלת הברונכיטיס. שמן האקליפטוס מסייע במצבי של כאבי שרירים כאשר במצב שכזה מאד מומלץ למהול את השמן האתרי בשמן צמחי כדוגמת שמן שקדים או שמן זרעי ענבים ולעסות את המקום התפוס.

שמן מנטה - Peppermint Oil

שמן המנת משמש להרחה שכמן לפתיחת דרכי הנשימה, מתאים גם לטיפול בסינוסיטיס, נזלת והתקררות, כאבי ראש, עייפות כללית ולטיפול בכאבים, השמן עוזר להגברת עירנות ומצבי ריכוז.

שמן לבנדר - Lavender Oil

 שמן הלבנדר הוא שמן שלו חובת הימצאות בכל בית. לשמן הלבנדר סגולות רבות של חיטוי אנטי דלקטי ואנטיספטי. מצוין לטיפול בחתכים, מכות יבשות, כוויות, מסייע לטיפול באסתמה, כאבי ראש ( מומלץ מאד לעסות את הרכות עם שמן הלבנדר) מאזן ומרגיע ועוזר לשנה טובה ורגועה.

שמן למונגראס - Lemongrass Oil

 שמן הלמונגראס הוא שמן אשר מאד ידוע בקרב מטפלי הרפואה משלימה כשמן אשר מתאים לכל סוגי הטיפול. משמש לחיזוק והגמשה של העור, שמן מרגיע, טיפול בשרירים ומתיחות שרירים, עוזר לנשימה, ואף מרחיק יתושים.

שמן עץ התה - Tea Tree Oil

שמן עץ התה משמש כחומר אנטי בקטריאלי , ניתן לשימוש ישירות על העור, מצויין לטיפול באקנה , גירודים בעור , פטריות בציפורניים ובעור הרגליים, מחזק את המערכת החיסונית, טוב לטיפול בשפעת ולחיטוי של חלל החדרכאשר חולים.

שמן פטשולי - Patchouli Oil

 שמן מנטה הודית משמש לרוב בתעשיית הבשמים עקב ריחו הצתקתק והחושני. שמן זה ידוע בסגולותיו להרגעת הנפש, מעור את החשק המיני ( ידוע  כ- אפרודיזיאק) ומסייע לטיפול בבעיות עור שונות ומגוונות.

שמן ילנג ילנג - Ylang Ylang Oil

שמן הילנג ילנג מופק מפרחי העץ ילנג ילנג, משמש כמעורר תשוקה מינית חזקה , מרגיע עור מגורה ומסייע לטיפול באקנה ולטיפול בסבוריאה, שמן הילנג ילנג ידוע כשמן מרגיע ומסייע במצבי חרדה.

שמן הדס - Myrtle Oil

  שמן ההדס ידוע בסגולתיו כשמן מרגיע ומאזן, יעיל לפצעי בגרות ולעור שמן , מצויין לטיפול בבעיות אוזניים, טוב לחיזוק שורשי השיער , לעיסוי שרירים כואבים, כאשר משתמשים בשמן הדס להרחה  הוא עוזר בפתיחת הסינוסים ומקל על בעיות נשימה האד מומלץ לטיפול בשפעת ובברונכיטיס, עוזר בבעיות התקררות.

שמן גרניום - Geranium Oil

 שמן הגרניום יעיל מאד לכוויות וכוויות שמש , ממיס מעולה לצילוליטיס, מחטא, ומגביר את התחדשות תאי העור. טוב לטיפול באקזמה פסוריאזיס ובשיגרון. שמן גרניום אף ידוע כמכווץ ורידים עוצר דימום, מצויין לטיפול בפצעים ולחיזוק שורשי השיער.

שמן צינטרולה - Citronella Oil

 שמן צינטרולה הוא שמן חובה לכל מטייל. יעיל מאד להרחקת יתושים, ניתן למרוח את השמן  על הגוף כאשר הוא מהול בשמן שקדים. שמן הצינטרולה יעיל מאד לטיפול בכאבי מפרקים , להורדת חום ולטיפול בכאבי מחזור.

 

 

פעולות מסמך

אופן השימוש בשמנים

עודכן על ידי yael gaon ב 20:42
האם ניתן/ כדאי להשתמש השמן המנדרינה ו/או הגרניום כמו שהם או שיש צורך לערבב אותם קודם בשמן בסיס כמו שקדים וכו' כדי להפיק תוצאה מירבית מהשימוש בשמן?

אופן השימוש בשמנים

עודכן על ידי yael gaon ב 20:42
האם ניתן/ כדאי להשתמש השמן המנדרינה ו/או הגרניום כמו שהם או שיש צורך לערבב אותם קודם בשמן בסיס כמו שקדים וכו' כדי להפיק תוצאה מירבית מהשימוש בשמן?