סרטן העור - Skin Cancer

סרטן העור

סרטן העור

סרטן עור - Skin Cancer

באדיבות אמיר לזימי מנהל המיזם עודכן לאחרונה 24/09/2009 12:51

סרטן העור מתחיל בתאים, אבני הבניין המרכיבות את העור. באופן נורמלי, תאי עור גדלים ומתחלקים לשם יצירה של תאים חדשים. בכל יום תאי עור מזדקנים ומתים, ותאים חדשים ממלאים את מקומם.

לעיתים תהליך מסודר זה משתבש. תאים חדשים נוצרים כאשר העור אינו זקוק להם, ותאים זקנים אינם מתים כשהם אמורים למות. תאים עודפים אלה יוצרים שכבת רקמה, הנקראת גוש או גידול.

סוגי סרטן העור

סוגי סרטן העור נקראים על שם התאים ההופכים להיות סרטניים.

שני הסוגים הנפוצים ביותר של סרטן העור הם סרטן התאים הבסיסיים (basal cell cancer) וסרטן התאים השטוחים (squamous cell cancer). סוגי סרטן אלה נוצרים בדרך כלל בראש, בפנים, בצוואר, בידיים ובזרועות. אזורים אלה חשופים לשמש. אך סרטן העור יכול להופיע בכל מקום.

  •  סרטן תאי העור הבסיסיים גדל באיטיות. הוא מופיע בדרך כלל באזורים של העור אשר נחשפו לשמש. הוא נפוץ ביותר בפנים. הוא מתפשט לאזורים אחרים של הגוף לעיתים רחוקות.
  • סרטן תאי העור השטוחים גם הוא מופיע באזורים החשופים לשמש. אך הוא יכול להופיע גם במקומות שלא נחשפו לשמש. הוא מתפשט לעיתים לקשרי לימפה ולאיברים בתוך הגוף.

במידה וסרטן העור מתפשט מהאזור המקורי שלו לאזור אחר בגוף, לגידול החדש יש אותם תאים בלתי נורמליים והוא נושא את אותו שם כמו הגידול הראשוני. הוא עדיין נקרא סרטן עור.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פעולות מסמך