פטריות מרפא מסייעות לשמירה על הלב

הימנעות

הימנעות

פטריות מרפא מסייעות לשמירה על הלב

באדיבות מיקוליביה פטריות מרפא עודכן לאחרונה 07/06/2012 13:46

פרק א- פטריות מרפא ,כולסטרול ומה שביניהם.
כותב- נחשול כהן, חוקר מתחום הכימיה התרופתית בחברת מיקוליביה פטריות מרפא.
 
כל מיקולוג (חוקר פטריות) וקרדיולוג יודע כי המקור לתרופות המורידות כולסטרול- הסטטינים מקורם בפטריות, כאשר הסטטין הראשון שהתגלה היה הלובסטטין שהיא תרופת מרשם עד היום אשר נסחרת תחת השם מקור. מן הלובסטטין יצרו גם את הסטטין סימבסטטין. שוק הסטטינים בעולם בעל נתח עצום של 25 ביליון דולר ב-2009. סוד ההצלחה של הסטטינים הוא ביעילות המיידית שלהם, ובמנגנון הפעולה שלהם אשר מדכא יצירת כולסטרול בכבד.
 
הדבר שלא יודעים קרדיולוגים רבים, ואף הציבור הרחב הוא שפטריות מרפא רבות מכילות סטטינים מסוגים שונים באופן טבעי, ואף מכילים חומרים נוספים אשר מסייעים בשמירה על הלב ושמירה על רמות תקינות של כולסטרול מסוג HDL ו-LDL וכמו כן הורדה של כמות הטריגליצרידים בדם.
 
יש לציין שלפי הנחיות ה-FDA אין לתת מרשם לסטטינים או בכלל לתרופות מורידות כולסטרול לפני שניתנה תוכנית לתזונה המורידה כולסטרול ושינוי אורח חיים. כדי למצות את האפשרות הזאת כדי שלא תצטרכו לחיות על תרופות אשר לרוב מלוות בתופעות לוואי. אסביר בטבלה את התועלת של שימוש בפטריות מרפא להורדת כולסטרול לפני שפונים לטיפול תרופתי בטבלה הבאה.
 
תאור
תרופות מרשם
פטריות מרפא
ניסיון בשימוש
משנת 1987
מהמאה ה-5 לפני הספירה (ראישי לדוגמא)
ניסויים קלינים להורדת כולסטרול שלבים 1-3
כן
לא
תרופה/תוסף תזונה
תרופה
תוסף תזונה
חומרים פעילים
סטטינים שונים המיוצרים במפעלים כימיים כמולקולה בודדת במתן אוראלי.
תערובת של חומרים הכוללים סטטינים טבעיים, סיבים, ניאצין, מיקוסטרולים,בטא גלוקנים, נוגדי חימצון
ויטמינים ועוד.
יכולת הורדת כולסטרול
עד 60%
הסטטין הטבעי לובסטטין אשר ישנו בפטריות מרפא יכול להוריד את הכולסטרול עד 40%.
אופן קנייה
דרוש מרשם מרופא
מוצר מדף
תופעות לוואי
עלול להוביל לפגיעה עצבית, פגיעה בתפקוד כבד, התפסויות שרירים.
במקרים נדירים של רגישות לכיטין גורם לבעיות עיקול.
(אנשים הרגישים לפטריות)
 
בהונגריה רופאים ממליצים למטופליהם לצרוך פטריות מרפא מסוג פלאורוטוס אוסטראטוס להורדת כולסטרול לפני שהם מפנים לטיפול תרופתי, ובביקורי בסין המליצו לי לצרוך שיטקה להורדת כולסטרול בגלל חומר שקרא אריטדנין.
 
במעבדות החברה במיקוליביה פטריות מרפא ,נמצאו פטריות נוספות אשר מכילות סטטינים אשר לא היה ידוע עליהם עד כה, יש לציין כי לזנים שונים ריכוז שונה של חומרים פעילים.
 
הפטריות שהראו פוטנציאל להורדת כולסטרול הן רבות ומגוונות וכוללות:
שיטקה lentinus edobes
מאיטקה grifola frondosa
קורדיספס סיננסיס
טרמטס וורסיקולור
טרמלה פוליטריצה
פלאורוטוס אוסטראטוס
אנוקי.
 
לקריאה נוספת:
1-      Gunde-Cimerman N, Cimerman A. (Mar 1995). "Pleurotus fruiting bodies contain the inhibitor of 3-hydroxy-3-methylglutaryl-coenzyme A reductase-lovastatin.". Exp Mycol. 19 (1): 1–6
2-      Bisen, P.S.; Baghel, R.K.; Sanodiya, B.S.; Thakur, G.S.; Prasad, G.B.K.S. (2010). "Lentinus edodes: A Macrofungus with Pharmacological Activities". Current Medicinal Chemistry 17 (22): 2419–30.
3-      Anne Harding (August 28, 2007). "Docs often write off patient side effect concerns". Reuters. Retrieved 2009-10-06.
4-       Sandra G. Boodman (September 10, 2002). "Study links statins to nerve damage".Pittsburgh Post-Gazette. The Washington Post. Retrieved 2009-10-06.
 
פעולות מסמך